"nasza Chomiczówka" - forum

Wiele jest takich miejsc, ale Chomiczówka - tylko jedna...

Niezalogowany użytkownik.

#1 2006-12-08 19:16:50

re:)fleksja
Gość

moje tęsknoty

Nie wiem od czego zacząć, żeby nie było banalnie ale lata spędzone na Chomiczówce ( a bylo ich tylko 7) wspominam jako wspanialy rodzial swojego wczesnodorosłego życia. Zamieszkałam tam mając 18 lat i nie wiedząc nic o życiu w dużym mieście. Moge powiedzieć, że to Chomiczówka mnie wychowała, nauczyła dorosłego życia, to tam sie zakochałam ale i odkochałam:(. Tam znalazłam pierwszą pracę, żeby ją po roku stracić, ale co tam - dziś po wielu latach już tego prawie nie pamiętam.
Pamiętam za to urocze klimaty Księżycowej, godziny spędzone na lotnisku, sobotnio-niedzielne wizyty na Wolumenie po wszelką elektronikę i najnowsze albumy muzyczne. Po prostu fajne czasy.
Nie mieszkam juz na Conrada od 3 lat ale przejeżdzając tamtędy czuję fizyczny ból ze nie wracam do domu a jestem jedynie przejazdem. Myślalam ze ból bedzie sie zmniejszac tymczasem eskaluje.
Tak mi sie życie ułożyło, że pewnie nie będę mieszkac na Chomiczówce, ale dla mnie żadna dzielnica, miasto czy inny kraj nie umywa się do tego osiedla.

Trochę tęsknoty za Chomiczówką wylałam, pewnie w okolicach świat podjadę na mały spacerek by poczuć niepowtarzaną atmosferę świąt w niepowtarzalnym miejscu na ziemi.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Chomiczówki
smile
re:)flekja

 

#2 2009-05-31 13:55:52

avc
Admin
Zarejestrowany: 2005-05-10
Posty: 36

Re: moje tęsknoty

.
Każdy ma swoją Chomiczówkę, to i my mamy swoją.

Ani ona najpiękniejsza na świecie ani najwspanialsza, ani w jakiś sposób szczególna - po prostu nasza: Chomiczów, od kiedyś także moja, dziś tych co tu mieszkają i tych co tu czasem bywają przejazdem lub w odwiedzinach. Albo w myślach.

To bardziej miejsce w naszych sercach, we wspomnieniach które w nas pięknieją z czasem niż konkretnie na mapie. Tak sobie mój chomiczowski sentyment tłumaczę dzisiaj, gdy już tutaj nie mieszkam.
Mimo to za każdym razem gdy jestem na Chomiczówce, doświadczam tego samego: jakiejś wyjątkowości miejsca. Sam nie wiem na czym to polega - i nie muszę wiedzieć. Wystarczy mi że jest wyjątkowa.
I nasza.

W tym (2009) roku "stuknęło" Jej 100 lat.

smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson