"nasza Chomiczówka" - forum

Wiele jest takich miejsc, ale Chomiczówka - tylko jedna...

Niezalogowany użytkownik.

#1 2008-07-25 17:32:38

pawgaw
New member
Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 8

Nielegalne radio

Pamiętam, że gdzieś około 92-93 roku na terenie Chomiczówki w godzinach 22 - 24 (albo 20-22) nadawała nielegalna radiostacja. Prowadził ją młody chłopak, ludzie dzwonili do niego i prosili o piosenki. Opowiadał też trochę o sobie - o swoim psie, życiu etc. Na koniec audycji zawsze puszczał "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar, co znaczy, że wydarzenia te musiały mieć miejsce po 92 roku, kiedy to ukazała się płyta z tym kawałkiem.

Pamięta ktoś jeszcze? Ma jakieś szczegóły do tej historii? Warto to odtworzyć - nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki.

Offline

 

#2 2008-07-29 16:35:39

avc
Admin
Zarejestrowany: 2005-05-10
Posty: 36

Re: Nielegalne radio

Tak, to grupa młodzieży z ulicy Kwitnącej zaczęła nadawać własny radiowy program na skonstruowanym i wykonanym przez siebie amatorskim nadajniku radiowym.

Radio "JB" (bo tak się nazywało) miało satysfakcjonujący zasięg i coraz większe rzesze słuchaczy, ale w świetle wchodzących właśnie przepisów stawało się bardzo nielegalne.
Już wtedy na Chomiczówce działała prężnie (i legalnie) osiedlowa Telewizja Kablowa "Chomiczówka". W jej ramach, zamiast młodzieżowego radia "JB" zaczęła powstawać audycja telewizyjna "Szok".

Niekwestionowaną gwiazdą radia, a potem "Szoku" był Kuba, który wraz ze starszym bratem Michałem (dziś prominentnym działaczem Bractwa Kurkowego) byli jednymi z inicjatorów uruchomienia chomiczowskiego radia. Radiostacja działała w ich mieszkaniu (Kwitnąca 15 lub 17 - muszę to sprawdzić).

W zakładce "Chomipedia" -> "Trochę więcej historii" jest opublikowana krótka, ciągle niedokończona  notatka na ten temat
( Projekt "Osiedlowa Telewizja Dzieci i Młodzieży" )

Offline

 

#3 2008-08-10 14:06:41

pawgaw
New member
Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 8

Re: Nielegalne radio

Dzięki serdeczne!

Pozdrowienia!

Offline

 

#4 2008-11-27 22:49:22

k73
New member
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1

Re: Nielegalne radio

Ktoś mi ostatnio opowiadal o radiu na Chomiczóce ale czy to było TO radio...  Historia, którą mi opowiedziano: podobno nie od razu chłopcy mieli świadomość, ze nadają lub nie zdawali sobie sprawy z zasięgu... A świadomość ta do nich dotarła, gdy rzucili aby cała Chomiczowka zgasiła i zapaliła światło i stało się:) Może to jakieś poprzednie radio, nie wiem... W każdym razie jesli żona któregoś z twórców radia ma na imię Małgosia... Ulica się zgadza, w tej opowieści to też była Kwitnąca. Więcej nie wiem:)
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-11-29 22:25:18

avc
Admin
Zarejestrowany: 2005-05-10
Posty: 36

Re: Nielegalne radio

Radio to samo, ale czy Pani Małgosia to nie wiem. Dla wszystkiego pozdrawiam Panią Małgosię, w końcu życzliwości nigdy zbyt wiele.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson