Chomiczówka
logo
Chomipedia
  
czyli to, co już wiemy o Chomiczówce
Skąd ta nazwa.
A jak sieciowa encyklopedia Chomiczówki miałaby się nazywać?... Nawet jeśli jest jeszcze tak mała, że na miano encyklopedii nie bardzo zasługuje. Znacie większą? Jeśli tak, przyślijcie do niej link. Chętnie dodamy go do naszych chomiczowskich linków.

Jest więc wikipedia - może być i chomipedia. A że się nie tylko z Chomiczówką ale i z chomikami kojarzy? Obydwa skojarzenia są nad wyraz trafne: gromadzenie wszystkiego co niezbędne to chomicza cecha a my, niczym chomiczowskie chomiki gromadzimy co się da o Chomiczówce.
Archiwum tekstów o Chomiczówce.
Są to krótkie teksty: czasem własne lecz w większości przepisane w całości albo w obszernych fragmentach (oczywiście z podaniem źródła i autora). Mają tylko jedną wspólną cechę: są mniej lub bardziej związane z Chomiczówką. Nie są też w żaden sposób uporządkowane - tak jak puzle, dopiero mają szansę na stworzenie jakiejś logicznej całości.
Cmentarz Wawrzyszewski
Według klasyfikacji MSI należy do Wawrzyszewa i chociaż nawet nazywa się Wawrzyszewski to dla nas jest oczywiste że leży na Chomiczówce, jest jej częścią od początku istnienia. Tu jest wszystko to, co udało nam się do tej pory zebrać na temat Wawrzyszewskiego Cmentarza.
Warszawskie Termopile 2009 - 70 rocznica
Działania I batalionu 30 Pułku Strzelców Kaniowskich w obronie Warszawy w dniach 19, 20 i 21 września 1939 roku w rejonie Młociny - Placówka to także nasza lokalna historia. Strzelcy Kaniowscy walczyli za wolną, niepodległą Polskę również na terenach dzisiejszej Chomiczówki i tu zgninęli. Dziś spoczywają na Cmentarzu Wawrzyszewskim, tuż obok nas. O tamtych wydarzeniach chcemy dziś opowiedzieć.
Warto pamiętać
Tak naprawdę to cała Warszawa jest jednym wielkim pomnikiem. Są jednak miejsca szczególne - również tu, na Chomiczówce. O takich chomiczowskich miejscach piszemy właśnie w tym dziale. Naród, który nie zna i nie szanuje swojej historii to naród przegrany.
Pozbierane wiadomości o ulicach.
Ulice - tak jak Chomiczówka: są te stare, o których już się trochę nazbierało, i te nowe - zwykle osiedlowe (WSBM), których historia właśnie z naszym udziałem powstaje.
Nie tylko mieszkają wśród nas...
Cała publikowana tu wiedza pochodzi z sieci, od samych zainteresowanych lub (znacznie częściej) od sąsiadów - za co im chwała i serdeczne dzięki.

To nasza osiedlowa galeria. Ponieważ Chomiczówka to nie Hollywood (na szczęście) - nie musisz więc być "światową sławą" żeby do niej trafić - wystarczy, że pozytywnie się wyróżniasz i warto brać z Ciebie przykład.
Wielka Rodzina - małe osiedle, czy ten związek ma sens?
Chcemy pokazać historię Rodu Chomiczów. Najbardziej interesuje nas okres pośrednio lub bezpośrednio związany z Chomiczówką - z jej powstawaniem i wczesnym okresem rozwoju. Czy to ma sens?

Prawda jest taka, że bez Chomiczów nasze osiedle też by powstało. Ale czy byłaby to Chomiczówka?...
Krzysztof Maria Sieniawski
To jeden z najwybitniejszych tłumaczy Jesienina, fantastyczny poeta, niekonwencjonalny myśliciel, dramatopisarz i krytyk literacki. Kto z nas wtedy wiedział kim jest nasz zwyczajny chomiczowski listonosz?
Jeśli masz coś do powiedzenia o naszym osiedlu, możesz udostępnić do publikacji jakieś materiały (informacje, ciekawostki, zdjęcia itp.) - napisz do nas, zostań chomiczowskim chomikiem - dopiszemy Cię do naszej listy mailto.

  2007-05-17 16:54